13 czerwca, 2022

Do czego przyda się minikoparka?

Minikoparki to bardzo przydatne urządzenia. Mimo swoich niewielkich rozmiarów potrafią zrobić niesamowitą robotę. Oprócz ich niewielkiej mocy, są porównywalne do pełnowymiarowych koparek. Przeczytaj artykuł i dowiedz się do czego przydadzą się te niepozorne rozmiarowo urządzenia.

  1. Minikoparka dobra do prac ogrodowych
  2. Prace porządkowe – użyj minikoparki
  3. Prace budowlane oraz wykopy

Minikoparka dobra do prac ogrodowych

Minikoparka to urządzenie, które rewelacyjnie sprawdzi się przy różnego rodzaju pracach ogrodowych. Dzięki niej można dokładnie przygotować ścieżki oraz  przesadzić krzewy oraz małe drzewa.  Jeśli marzy nam się oczko wodne, minikoparka idealnie sprawdzi się do wykopania dołu.

Kolejne z zadań, które wykona minikoparka, to zebranie ziemi pod stopy fundamentowe, dla małych pomieszczeń architektonicznych. Minikoparka poradzi sobie również z wykopaniem dołu pod płot lub ogrodzenie.

Taka niewielka maszyna nie pozostawi po swojej pracy dużych szkód w porównaniu do dużego sprzętu. Między innymi ma na to wpływ jej niewielki ciężar. Przy zastosowaniu gumowych gąsienic, nie ucierpi też nasz trawnik. Jednak najlepiej kopać w okresie, gdy panuje susza. Wtedy grunt nie będzie mokry oraz grząski.

Prace porządkowe – użyj minikoparki

Bardzo wiele firm wynajmuje swoje urządzenia do prac porządkowych. Minikopraki rewelacyjnie sprawdzą się do wybrania nadmiaru ziemi z takich miejsc jak rowy lub kanały odpływowe. Minikoparki wykorzystuje się również do odśnieżania rożnych powierzchni. Urządzenie wyposażone w  gumowe gąsienice nie uszkodzi kostki lub innych powierzchni, które są twarde.

Przy pomocy minikoparki można załadować odcięte gałęzie, materiały sypkie. Przy większych obiektach, można przypiąć je łańcuchem, który skutecznie je zabezpieczy. Warto rozważyć użycie minikoparki, jeśli zależy nam na szybkim zakończeniu danego etapu prac. Wtedy nie będziemy musieli używać siły naszych rąk i marnować energii.

Prace budowlane oraz wykopy

Bardzo często minikoparki używane są do wykonywania wykopów pod fundamenty. Ta maszyna jest niezwykle zwrotna oraz kopie bardzo głęboko. Dzięki temu, że posiada niewielkie gabaryty potrafi  sprawnie wybrać ziemię, zanim podłączona zostanie instalacja wodociągowa lub gazowa. Minikoparkę można również użyć do przygotowania dołów pod na przykład krawężniki. Minikoparka posiada łyżkę z hakiem, która ułatwia przenoszenie. Do wyrównywania terenu służy lemiasz, który jest umieszczany z przodu maszyny. Ponadto służy on także do do stabilizacji pracy maszyny.

Minikoparki są lekkie, dlatego można nimi pracować nawet na grząskim gruncie. Jest to ich duży atut w porównaniu do koparek standardowych. Duże koparki mogłyby zostać uwięzione na takim niestabilnym gruncie. Istnieją też inne przewagi minikoparek do standardowych. Minikoparki mają o wiele mniejsze spalanie oraz łatwiejszy transport. To pozwala na o wiele lepszą logistykę prac. Dużo zależy od tego, do czego właściwie potrzebujemy urządzenia. Czasem użycie standardowej koparki jest nieuniknione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *