17 kwietnia, 2020

Volvo EC300E Hybrid

Koparka Volvo EC300E Hybrid wykorzystuje napęd hydrauliczno-hybrydowy marki Volvo, ładujący akumulatory w czasie ruchu opadającego wysięgnika. Pozwala to przekazać zgromadzoną energię do układów wspomagania, dostarczających silnikowi dodatkowej mocy. Taki sposób działania pozwala obniżyć nawet o 20% zużycie paliwa, podczas gdy wydajność sprzętu nie jest gorsza od wydajności osiąganej tradycyjną wersją EC300E.

EC300E Hybrid to sprzęt o wadze 30 ton. Silnik o mocy maksymalnej brutto 180 kW/245 KM (ISO 14396) doposażony został w systemy pozwalające na jednoczesną pracę w trybie hybrydowym i w trybie Eco. Całość konstrukcji i systemów przekłada się na duże korzyści, szczególnie podczas intensywnego kopania i załadunku, przy jednoczesnej oszczędności paliwa i zmniejszeniu emisji spalin. Co ważne, te dodatkowe funkcje nie wymagają odrębnej obsługi, operator maszyny nie naraża więc prac na przestoje.

Dokładne parametry robocze koparki EC330E Hybrid zależne są od konfiguracji. Maszyna może mieć od 29,8 do 31,8 tony i współpracuje z łyżkami o pojemności od 0,55 do 2,06 metra sześciennego. Ramię dobrać można spośród trzech zróżnicowanych długości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *