3 stycznia, 2022

Dlaczego warto kupić minikoparkę?

Dlaczego warto kupić minikoparkę? Zastanawiasz się nad inwestycją w niewielkich rozmiarów koparkę, ale nie wiesz, czy faktycznie sprawdzi się w Twojej działalności? Już teraz sprawdź, jakie są zalety minikoparek i dlaczego warto je mieć!

  1. Jakie są zalety minikoparek?
  2. Gdzie sprawdzą się minikoparki?

 

Coraz więcej firm budowlanych inwestuje w minikoparki. Dlaczego? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności musisz zapoznać się z zaletami urządzeń tego rodzaju. Do czego właściwie przydają się minikoparki? Odpowiedź na to pytanie – i wiele więcej – znajdziesz w niniejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do lektury!

 

Jakie są zalety minikoparek?

Główną zaletą minikoparek jest przede wszystkim ich rozmiar. To kompaktowe rozwiązania, które są jednocześnie dużo lżejsze. Nie tylko pozostawiają po sobie dużo mniejsze ślady, ale i nie niszczą tak bardzo podłoża, jak standardowe urządzenia. Świetnie sprawdzą się na gruncie, gdzie niewskazane jest jego duże obciążenie oraz gdzie mamy ograniczoną przestrzeń lub w zatłoczonym miejscu. Ponadto nierzadko są również łatwiejsze w obsłudze.

Minikoparki są także łatwe w transporcie. Bez problemu zmieszczą się w małej przyczepie. Również w ciężarówce użytkowej nie zajmą zbyt wiele miejsca. Ich masa robocza jest na tyle niska, że w niektórych przypadkach minikoparki można przyczepić i po prostu holować.

Taka minikoparka działa niemalże identycznie jak standardowe urządzenie. Różnica polega głównie na tym, że działa na nieco mniejszą skalę. Jeśli prowadzisz prace na ograniczonej lub zatłoczonej przestrzeni albo często musisz dostać się do trudno dostępnych miejsc, gwarantujemy, że minikoparka będzie w takim przypadku najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem.


Gdzie sprawdzą się minikoparki?

Wbrew pozorom minikoparki są bardzo wszechstronne, szczególnie że mają wiele możliwości, jeśli chodzi o osprzęt. Najczęściej wykorzystuje się je przy naprawach użytkowej linii oraz tworzeniu instalacji. Doskonale sprawdzą się przy kopaniu rowów, w których następnie instaluje się lub wymienia linie.

Nierzadko minikoparki znajdują zastosowanie na wykopaliskach. I tu już nie chodzi tylko i wyłącznie o wykopywanie basenów, tworzenie wykopu pod plac budowy czy kształtowanie terenów. Minikoparki są niezawodne szczególnie w sytuacji, gdy musimy stworzyć wykop w trudno dostępnym miejscu – czyli tam, gdzie koparka standardowych rozmiarów po prostu się nie zmieści.

Minikoparka to także świetna opcja, która sprawdzi się przy rozbiórce. Szczególnie te urządzenia, które bez problemu można wyposażyć – na przykład – w kciuk hydrauliczny. Dzięki temu bez problemu przytrzymamy poszczególne szczątki w trakcie ich wyrywania oraz załadunku na przyczepę. Do rozbicia płyt betonowych natomiast można wykorzystać kruszarkę lub młot hydrauliczny.

Okazuje się, że minikoparki doskonale sprawdzają się również przy wierceniu otworów i to w niewygodnych, ciasnych przestrzeniach. Dzięki urządzeniom tego rodzaju nie musimy ręcznie kopać czy używać ręcznych narzędzi, aby wywiercić w danym miejscu otwór. Ponadto masz możliwość sięgania także przez przeszkody i wiercić niemalże pod każdym kątem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *