18 kwietnia, 2022

Minikoparka – sposób na dochodowy biznes

Przemysł budowlany w ostatnich latach szybko się rozwija. Wszystko dzięki temu, że coraz więcej osób pragnie posiadać swój własny kawałek ziemi i stawia na budowę lub zakup domu z ogródkiem. Choć bariera wejścia na rynek budowlany jest dość duża, jeżeli chodzi o branżę typowo deweloperską, to warto pomyśleć o dodatkowych pracach, które muszą zostać wykonane po budowie domu. Jedną z nich są właśnie roboty ziemne związane z wykończeniem, które klienci muszą zrobić często na własną rękę, a do których przyda się pomoc minikoparki.

 

Minikoparka – czy to się opłaca?

Minikoparka to sprzęt, który wcale nie musi kosztować bardzo dużo. Przy założeniu, że ma być to inwestycja w sprzęt, który ma przynosić zyski zdecydowanie opłacalna. Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów używanych, które wciąż są w dobrym stanie. Po odpowiednim obejrzeniu stanu technicznego możemy kupić minikoparkę w dobrym stanie za stosunkowo niewielką cenę.

Kupując minikoparkę należy pamiętać, że jest to sprzęt, który wymaga transportu po drogach. Potrzebny jest pojazd, który ją przetransportuje. Nie zawsze minikoparka musi poruszać się na lawecie, w niektórych przypadkach wystarczy odpowiednio dobrana przyczepka. Tutaj ważna jest całkowita ładowność.

 

Jeżeli kiedykolwiek mieliście styczność z rezerwacją terminu, a raczej jego próbą u właścicieli minikoparek, którzy wykonują roboty ziemne, to wiecie, że zapotrzebowanie na tego typu usługi jest ogromne. Wystarczy jedynie odrobina wiedzy technicznej oraz odwagi do pójścia na swoje.

 

Usługi minikoparką – idealne na początek biznesu

Minikoparka to stosunkowo mały sprzęt, a tego typu biznes nie potrzebuje dużych nakładów finansowych. Wystarczy zakupić minikoparkę, lawetę lub przyczepę do transportu i przygotować biznes od strony ekonomicznej. W przypadku kiedy stwierdzisz, że nie jest to dla Ciebie nie tracisz dużo. Sprzęt można wystawić na sprzedaż i łatwo się go pozbyć. Do prowadzenia tego typu usług nie potrzebujesz dodatkowego lokalu, gdyż usługi zawsze wykonywane są u klienta.

Usługi minikoparką – co może zrobić ten sprzęt?

Wbrew pozorom zakres usług, które może świadczyć minikoparka jest bardzo duży. Zaczynając od nieskomplikowanych robót ziemnych jak np. Rozprowadzenie ziemi na ogrodzie czy wykop pod fundament do większych usług jak np. Budowa drogi. Wiele firm budowlanych korzysta z usług firm zewnętrznych podczas swoich prac budowlanych jako tańszego wsparcia. Dlatego inwestując w minikoparkę możesz spodziewać się różnorodnych zleceń. Minikoparka może być wykorzystywana także do prac przeładunkowych. Szczególnie przydatna jest tam, gdzie większy sprzęt się nie sprawdzi np. kiedy działka jest na tyle wąska, że duża koparka tam nie wjedzie lub kiedy prace mają odbywać się na grząskim gruncie.

 

Minikoparka – jak kształtują się ceny za usługę?

Wynagrodzenie dla operatora minikoparki przeważnie liczone jest w stawce godzinowej. I to wcale nie małej, gdyż ceny w zależności od tego, na jakim poziomie ustali je właściciel mogą osiągać 100 złotych lub więcej. Oczywiście warto pamiętać, że praca takiej koparki to także koszty,które należy od tego wynagrodzenia odjąć. Należy zaliczyć tutaj koszt dojazdu do klienta, koszt paliwa, które zużyje podczas pracy koparka, a także amortyzację sprzętu. W przypadku tego typu usług nie jest potrzebny także specjalny marketing, na początek wystarczy, że dodasz ogłoszenie na lokalnych portalach ogłoszeniowych lub dołączysz do kilku grup na portalach społecznościowych, opublikujesz swój numer telefonu, a z pewnością dostaniesz w najbliższym czasie ofertę współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *