16 maja, 2020

Komatsu wstrzymuje produkcję

Komatsu dołącza do firm, zawieszających swoją produkcję w Europie, Brazylii oraz w Indiach. To kolejne, po JCB i CNH przedsiębiorstwo z branży, które podjęło taką właśnie decyzję ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Bez zmian trwają prace w Japonii. W Chinach zaś fabryki wznowiły pełną działalność od 17 lutego. 

Przedstawiciele Komatsu podkreślają, że zawieszenie produkcji ma charakter tymczasowy, a wraz z rozwojem sytuacji w poszczególnych krajach wdrażane będą odpowiednio dopasowane do tych rynków zmiany. W oświadczeniu znalazła się informacja o tym, że zdrowie i bezpieczeństwo klientów, lokalnej społeczności, pracowników i kontrahentów to priorytet, a zatem tam, gdzie fabryki funkcjonują w pełnym zakresie, wdrożone zostały odpowiednie środki bezpieczeństwa: kontrola temperatury pracowników, stosowanie maseczek, zakaz delegacji i możliwość pracy zdalnej.

 Zmiany w funkcjonowaniu nie zagrażają natomiast globalnym zasobom gotowych maszyn i części do nich. Komatsu ma nadzieję, że podjęte działania zapobiegną także wpływowi zatrzymania produkcji na podaż maszyn i zrównoważą wpływ zmian popytu i kursów walut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *