11 maja, 2020

25 lat w Europie. Urodziny Hyundaia

Rok 2020 to 25. Urodziny Hyundai Construction Equipment Europe. Z czasem stary kontynent stał się dla przedsiębiorstwa rynkiem kluczowym oraz idealnym miejscem do testowania i wdrażania nowych rozwiązań i technologii.

  Europa zawsze była kluczowym rynkiem dla naszego sprzętu budowlanego” – wyjaśnia Sungwoo Lee, dyrektor zarządzający HCEE. – To punkt odniesieniajeśli możesz sprzedawać w Europie, możesz sprzedawać wszędzie

Choć historia Hyundaia sięga roku 1947 i niewielkiej firmy budowlanej, dział sprzętu budowlanego powstał dopiero w połowie lat 80. Początkowo produkowano niewiele modeli koparek i ładowarek kołowych. Wraz z rozwojem rynku międzynarodowego, Europa stała się naturalnym celem przedsiębiorstwa. Powstanie Hyundai Construction Equipment Europe oficjalnie datuje się na 1995 rok.  Jeszcze w grudniu tego samego roku w Belgii uruchomiono  linię montażową, a cztery lata później zdecydowano się zredukować montaż maszyn i skoncentrować na działalności centrum dystrybucyjnego w Belgii.  Maszyny docierają tu z Ulsan w Korei.

HCEE od 2017 roku ma nową siedzibę o powierzchni ponad 80 tysięcy metrów kwadratowych w Tessenderlo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *