14 czerwca, 2021

Zakup używanej koparki na aukcji

Wysokie części profesjonalnego sprzętu budowlanego wymusza na przedsiębiorcach szukania różnych okazji. Wielu z nich decyduje się na sprowadzenie koparki z zagranicy, gdzie można je kupić na różnych aukcjach.

  1. Popularni producenci koparek
  2. Jak sprowadzić koparkę z zagranicy?
  3. Gdzie szukać dobrej koparki?

Chociaż samo sprowadzenie sprzętu nie jest problemem, bo istnieją firmy, które się w tym specjalizują, to jednocześnie należy zachować ostrożność, aby nowy sprzęt rzeczywiście był sprawny i nie wymagał od samego początku kosztownych napraw.

Popularni producenci koparek

Sprowadzanie sprzętu w celu uzyskania niższej ceny wymaga załatwienia wielu formalności, dlatego na taki krok najczęściej decydują się firmy, które chcą zainwestować w porządne rozwiązania. Marki, jakie cieszą się największym zainteresowaniem wśród Polaków to przede wszystkim New Holland, Hundai, JCB oraz Liebher. Co ciekawe aukcje takiego sprzętu budowlanego można znaleźć na całym świecie. Zanim jednak złożysz ofertę, upewnij się, że jego sprowadzenie będzie opłacalne. W przypadku problemów z załatwieniem dokumentów transportowych lub wysokich kosztów transportu niska cena koparki zakupionej za granicą może okazać się niewystarczająca, aby ostateczny koszt można było uznać za przystępny.

Jak sprowadzić koparkę z zagranicy?

Sprowadzenie koparki najczęściej odbywa się na jeden z dwóch sposobów. Pierwszym jest skorzystanie z usług pośrednika, który ma doświadczenie w takich rzeczach i z pewnością dopilnuje, aby wszystko przebiegało bez problemów. Trzeba wówczas liczyć się z koniecznością zapłacenia prowizji, ale gwarancja wysokiej jakości realizacja usługi zdaniem wielu klientów jest tego warta. W dodatku nie każdy ma czas, ochotę lub możliwości, aby samemu pojechać po nowy sprzęt. To właśnie jest druga popularna metoda sprowadzania koparek z zagranicy. Osoby zainteresowane zakupem biorą zazwyczaj ze sobą tłumacza i wyruszają sprowadzić zakupiony sprzęt. Jeszcze do niedawna problemem był właśnie język, zwłaszcza jeżeli zakup został dokonany w kraju, którego język nie cieszy się dużą popularnością. Obecnie jednak zawsze można znaleźć kogoś wśród członków rodziny lub pracowników, kto chętnie pomoże w dopięciu takiej transakcji. Jeżeli nie uda się znaleźć takiej osoby, zawsze można skorzystać z usług profesjonalnego tłumacza.

Gdzie szukać dobrej koparki?

Mogłoby się wydawać, że wystarczy sprawdzić opinie na temat konkretnego modelu koparki i ograniczyć wybór do najlepszych producentów, aby uniknąć problemów z zakupem. Niestety, nawet wysokiej jakości sprzęty budowlane nie sprawdzą się, jeżeli poprzedni właściciel nie dbał o ich stan techniczny lub przez cały czas wykorzystywał je w trudnych warunkach. Zdaniem specjalistów najlepiej jest sprowadzić maszyny budowlane z tych miejsc, w których nie występują duże ilości skał. W takich warunkach drogi sprzęt budowlany jest szczególnie narażony na uszkodzenia. Lepiej więc dołożyć niezbędnych starań, aby dokonać trafnego wyboru i uniknąć kosztownych napraw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *