17 marca, 2021

Co należy sprawdzić przed zakupem koparki?

Wybór dobrego sprzętu budowlanego jest niezwykle istotny, ponieważ chodzi nie tylko o komfort operatora, ale również o to, czy pieniądze firmy zostaną odpowiednio wydane. Źle wybrana koparka może nie sprawdzić się przy pracach, co narazi firmę na dodatkowe koszty i problemy.

  1. Duże zainteresowanie sprzętem budowlanym
  2. Czy warto kupić nową koparkę?
  3. Co wpływa na cenę koparki?

Jeżeli chcesz kupić koparko-ładowarkę, która doskonale sprawdzi się w twojej firmie, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Wśród nich znajdziesz porady, dzięki którym będziesz mógł zakupić odpowiedni sprzęt budowlany.

Duże zainteresowanie sprzętem budowlanym

Mogłoby się wydawać, że niewiele firm jest zainteresowanym zakupem takiego sprzętu na własność, a w razie potrzeby przeprowadzenia prac po prostu go wynajmują. W praktyce jednak sytuacja wygląda inaczej. Firmy z branży budowlanej nieustannie inwestują w nowy sprzęt, a koparko-ładowarki należą do najczęściej kupowanych maszyn. Pierwszą decyzją jaką należy podjąć przy takich zakupach jest to, czy będzie to sprzęt nowy, czy też używany.

Czy warto kupić nową koparkę?

Nowa koparka to większy wydatek, ale jednocześnie klient może lepiej dopasować ją do swoich potrzeb. W dodatku taki sprzęt objęty jest gwarancją, więc w razie problemów będzie można szybko uzyskać wsparcie. Trzeba tylko pamiętać, aby upewnić się, że dostawca koparek oferuje niezbędne wsparcie i serwis takich urządzeń. Dodatkową zaletą nowego sprzętu jest to, że klient ma dużo większy wybór sposobów finansowania. Nie oznacza to jednak, że używany sprzęt nie sprawdzi się do codziennych prac. Jeżeli firma nie może sobie pozwolić na zakup nowej koparko-ładowarki, to zakup używanej maszyny może być najlepszym rozwiązaniem. Wówczas należy dokładnie skontrolować stan techniczny oraz dowiedzieć się, do jakich prac koparka była wykorzystywana. Warto sprawdzić między innymi to, jak często maszyna trafiała do serwisu i co było w niej naprawiane. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto od razu wypytać o wszystko sprzedawcę, aby uniknąć nietrafionych decyzji. Kupowanie używanej koparki znacznie ogranicza wybór, ale jednocześnie pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Co wpływa na cenę koparki?

Podobny sprzęt (jeżeli chodzi o możliwości) od różnych producentów może może się znacznie różnić ceną, dlatego warto wiedzieć, co tak naprawdę na nią wpływa. Oprócz takich oczywistych rzeczy jak wyposażenie dodatkowe oraz zasięg kopania, na ostateczną cenę maszyn budowlanych wpływa również ich masa oraz moc. Nie bez znaczenia jest poziom spalania, podobnie zresztą jak różnorodność narzędzi roboczych, z których można korzystać.

Niezależnie od tego, czy chodzi o nowy sprzęt, czy o używaną maszynę budowlaną, warto zapytać o możliwość jej przetestowania. Zazwyczaj nie ma z tym problemów, a dzięki temu można upewnić się, że wybrany model rzeczywiście sprawdzi się do przewidzianych zadań. Tym samym pieniądze zainwestowane w zakup takiej maszyny zostaną odpowiednio wydane, co ułatwi firmie realizację późniejszych zleceń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *