14 stycznia, 2021

Maszyny budowlane i koparki wykorzystywane przy projekcie jądrowym

Maszyny firmy Haulotte zostały wybrane do budowy dwóch budynków, w których staną reaktory jądrowe EPR. Producent otrzymał zamówienie na osiemdziesiąt maszyn.

  1. Inwestycja Hinkley Point C
  2. Jakie maszyny będą pracowały przy budowie?
  3. Gdzie zostaną wyprodukowane maszyny Haulotte?
  4. Hinkley Point C nuclear power station

Nie jest to pierwsze tego typu zamówienie od firmy Bylor JV (która jest partnerem Bouygues Travaux Publics). W lipcu ubiegłego roku firma zamówiła 22 maszyny.

Inwestycja Hinkley Point C

Realizację projektu zaplanowano na kilka najbliższych lat. Jest to wyjątkowa inwestycja, ponieważ po jej ukończeniu Hinkley Point C będzie zasilać aż sześć milionów domów. Jak podkreśliła Natalie Reynolds (General Manager w Haulotte UK), firma jest dumna z wybrania jej maszyn do realizacji przedsięwzięcia.

W przypadku takich inwestycji nie można sobie pozwolić na żadne półśrodki, ponieważ budynki zaprojektowane z myślą o reaktorach jądrowych (europejskich reaktorów ciśnieniowych) muszą być przede wszystkim trwałe.

Jakie maszyny będą pracowały przy budowie?

Ze względu na skomplikowaną inwestycję, klient musiał zamówić zróżnicowane maszyny. Producent dostarczy między innymi przegubowe wysięgniki, które charakteryzują się zerowym wychyleniem oraz niewielkim promieniem skrętu. Dodatkowo potrzebne będą podnośniki nożycowe, specjalne maszyny pionowe i inne maszyny. Dzięki temu będzie można sprawnie wykonać wszystkie zaplanowane prace inżynieryjne i budowlane. Maszyny Haulotte wyposażone są w nowoczesne systemy bezpieczeństwa (między innymi Haulotte Active Shield Bar oraz Haulotte Active Lighting System).

Gdzie zostaną wyprodukowane maszyny Haulotte?

Producent maszyn zrealizuje zamówienia dzięki swoim fabrykom, które znajdują się we Francji oraz Rumunii. Nad realizacją zamówienia czuwają doświadczeni inżynierowie, którzy dbają o utrzymanie najwyższej jakości.

Hinkley Point C nuclear power station

Zgodnie z projektem budowy elektrowni jądrowej, jej moc wyniesie aż 3200 MWe, co zapewnią wspomniane dwa reaktory EPR. Elektrownia zostanie wybudowana w Somerset w Anglii. Co ciekawe, wspomniane miejsce było jednym z ośmiu, które rząd Wielkiej Brytanii ogłosił już w 2010 roku. Zezwolenie na budowę elektrowni jądrowej wydano pod koniec 2012 roku, natomiast budowę rozpoczęto 11 grudnia 2018 roku. Właścicielem inwestycji jest EDF Energy, natomiast zarządcą Expected NNB Generation Company.

Oczekiwania wobec elektrowni są duże, co najlepiej widać po ilości domów, jakie będą zasilane produkowaną w niej energią. Nikogo więc nie powinien dziwić długi czas budowy oraz przygotowywania formalności, ponieważ przy takich inwestycjach należy unikać nawet najmniejszych błędów. Staranne zaplanowanie budowy oraz odpowiedni dobór podwykonawców i maszyn budowlanych pozwala zminimalizować ryzyko, że coś zostanie źle przygotowane. Warto więc śledzić informacje o nowej elektrowni, która za kilka lat zostanie ukończona w Wielkiej Brytanii i zasili około sześciu milionów domów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *