19 kwietnia, 2021

Nowoczesne koparki elektryczne Liebherr

Marka Liebherr nie przestaje rozwijać serii koparek elektrycznych, czego najlepszym przykładem jest maszyna z oznaczeniem R 976-E. Ta koparka gąsienicowa ma autorski układ elektryczny, który został zaprojektowany oraz stworzony przez inżynierów pracujących dla Liebherr.

  1. Koparki z układem elektrycznym
  2. Zalety elektrycznych silników
  3. Zastosowanie koparki R 976-E

Nowy sprzęt został od razu wykorzystany w trudnych warunkach, jakie panują w kamieniołomach. Sprzęt zastąpi dotychczas używane koparki, które wyposażone były w standardowe silniki spalinowe.

Koparki z układem elektrycznym

Model koparki gąsienicowej R 976-E to nie jedyny sprzęt, który opracowała marka Liebherr. Autorski układ elektryczny został zamontowany również w modelu ER 974 B. Koparki zastąpią nieco przestarzały model ER 974 B. Tym, co wyróżnia nowe modele koparek jest to, że nie bazują na starych modelach spalinowych. Zamiast tego producent składa je od nowa, co ma miejsce w mieście Colmar. To właśnie we Francji jest produkcja nowych koparek gąsienicowych, które nie tylko są tańsze w eksploatacji, ale również nie wpływają negatywnie na środowisko.

Zalety elektrycznych silników

Napęd elektryczny ma wiele zalet, co od wielu lat widać w branży motoryzacyjnej. Przede wszystkim chodzi o cichą pracę, brak emisji spalin, mniejsze ryzyko awarii oraz brak konieczności wymieniania filtrów lub olejów. W przypadku koparek budowlanych należy również wspomnieć o zerowej emisji gazów cieplarnianych oraz dwutlenku węgla. Tradycyjne koparki są pod tym względem bardzo szkodliwe dla środowiska, więc zastosowanie napędu elektrycznego pozwoliło wyeliminować tą niedogodność. Zdaniem konstruktorów koparek R980 SME-E i R 976-E czas eksploatacji maszyn będzie o wiele dłuższy. Ma to wynikać z równomiernej pracy sprzętu. Podobnie jak samochody osobowe, w których montowane są silniki elektryczne, nowe koparki będą miały wysoki moment obrotowy, który będzie stale dostępny. Ma to duże znaczenie w przypadku koparek, ponieważ dzięki temu taki sprzęt wyróżnia się świetną produktywnością.

Zastosowanie koparki R 976-E

Sprzęt ma masę 90 ton (w przypadku modelu R980 SME-E jest ona o dziesięć ton większa). Klienci mogą zamawiać koparki w dwóch wersjach: z łyżką oraz specjalną szuflą. W najbliższym czasie całkowicie zastąpią spalinowy model ER 974 B. Nowy sprzęt został zaprojektowany w taki sposób, aby bez problemu radził sobie z trudnymi zadaniami. Dzięki temu można go stosować w takich miejscach jak kamieniołomy i kopalnie. Przy takiej pracy koparki gąsienicowe przez cały czas pracują na maksymalnych obrotach, dlatego opłaca się stosować tylko najlepsze urządzenia. Początkowo klienci będą musieli przyzwyczaić się do napędu elektrycznego, ale dzięki temu zyskają wiele korzyści. Koparki będą tańsze w eksploatacji i ewentualnej naprawie, a przede wszystkim ich używanie nie będzie miało negatywnego wpływu na środowisko. Dla firm, które są odpowiedzialne społecznie ma to coraz większe znaczenie bez względu na to, w jakim kraju prowadzą działalność.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *